Spring naar content
Politiewerk & Boetes

Kan ik een wapen van een overleden persoon naar het politiebureau brengen?

Je kunt met een vuurwapen, dat je bijvoorbeeld vindt bij het opruimen van de zolder van een overleden familielid, zelf naar een politiebureau gaan om het vuurwapen daar aan te bieden.

Dit is geregeld in artikel 8 1e lid van de Wet wapens en Munitie. Zo kan je een vuurwapen inleveren zonder er een straf voor te krijgen. Wel gaat de politie na of het wapen niet voor criminele doeleinden is gebruikt.